Zajęcia edukacyjne w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak

Aktualizacja: 15 wrz 2018

Fundacja Fale Kultury jest organizatorem zajęć edukacyjnych towarzyszącym wystawom w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratusz Kultury w Gdańsku. Galeria dysponuje trzema niezależnymi przestrzeniami, w których jest prezentowane szerokie spektrum sztuk wizualnych.


Promuje młodych artystów i oddaje należny szacunek starszym. Prezentuje sztukę nowoczesną i tę, bardziej tradycyjną, z Gdańska, z Pomorza, z Polski i z zagranicy.


W ramach przeprowadzanych zajęć edukacyjnych uczniowie poznają krótką historię wybranej

dziedziny sztuki, jej przedstawicieli oraz najwybitniejsze dzieła, które powstały na przełomie wieków.


Zdobędą wiedzę o technikach, narzędziach i materiałach, którymi posługują się w swojej pracy

artyści malarze, rzeźbiarze, fotograficy, graficy i inni. Fundacja przygotowuje do każdych zajęć filmy, prezentacje multimedialne, a także coś zupełnie zaskakującego - kufer artysty - w jakim uczniowie znajdują to wszystko, co potrzebne artystom do stworzenia ich dzieł. Zajęcia prowadzi artysta, którego prace prezentuje aktualna wystawa, lub animator, specjalizujący się w danej dziedzinie sztuki.


Galeria Sztuki Nowy Warzywniak https://galeriawarzywniak.pl


  • Zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie rysunku „Zapis subiektywny” 10.04.2018 r. - 13.04.2018 r.


  • Zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie rzeźby Stanisława Kośmińskiego „Człowieczeństwo” 20.04.2018 r. - 25.04.2018 r.


4 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Free Cities Festival

Fundacja Fale Kultury została współorganizatorem pierwszego Free Cities Festival zorganizowanego przez Instytut Metropolitalny w Gdańsku. Wydarzenie nawiązuje swoim charakterem do idei wolności. Stano

Wystawa "Twój Vincent"

Fundacja Fale Kultury we współpracy z BreakThru Films oraz Fundacją Wspólnota Gdańska zapraszają do Oliwskiego Ratusza Kultury na wystawę „Twój Vincent”. To jedyna i niepowtarzalna okazja, by w dniach

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now